Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Young Fathers (UK) / Deaths (UK/CZ) / 25. 2. 2014
Temný hiphopový diktát pekelníků Young Fathers 25. února v MeetFactory  

Praha – 6. ledna – MeetFactory
Skotské hiphopové trio Young Fathers se po skvěle přijatém vystoupení na letošním Rock For People vrátí do Čech. Jejich zastávka 25. února v MeetFactory bude však jejich premiérovou pražskou show. Představí na ní skladby z chystaného alba Dead, které vyjde u proslulého labelu Anticon, v jehož obsáhlém katalogu se jejich experimentální hiphop skvěle vyjímá.
 

Kosmopolitní trio Young Fathers vzniklo v Edinburghu v roce 2008, nicméně kořeny členů jsou roztroušeny třeba v Nigérii nebo Lybii. Alloysious Massaquoi, Wayus Bankole a 'G' Hastings nahráli první album Inconceivable Child...Conceived u malého skotského vydavatelství Black Sugar Records, leč toto tato nahrávka nikdy nespatřila světlo světa. Reakce na pozůstatky z něj, zejména tedy na singl Straight Back On It svérázně shrnul britský magazín The NME, který napsal, že Young Fathers úspěšně snoubí zvuk De La Soul s ryze současným jazykem hipster generace. Následovalo dlouhé tříroční turné po Evropě (společně s Esser a Simian Mobile Disco) a mimojiné se objevili i na pódiu festivalů Sónar, T In The Park nebo Creamfields. Na sklonku roku 2011 odešli z Black Sugar Records a vrhli se do všeobjímající náruče californského labelu Anticon, který založili hudebníci kolem kolektivu Odd Nosdam a Why? coby alternativu k velkým hiphopovým labelům a jejich sériovým továrním ovečkám. Temný, výrazně perkusivní a neotřelý hiphop Young Fathers v některých momentech připomíná až experimentální pop milovaných TV On The Radio.


První vlaštovkou s logem Anticonu se stala reedice kazetového mixtape Tape Two ještě z dob, kdy kapela působila v Black Sugar Records. Novinka a oficiálně neoficiální debut Dead s kterým Young Fathers vystoupí ke konci února v MeetFactory, je naplánována na čtvrtého února následujícího roku, a již nyní můžeme očekávat průlom u širšího posluchačstva libujícího si v aktuálních trendech současné popmusic s přesahem.
   Igor Bruso a jeho synthpopová delegace DEATHS (ex Girls On Drugs) vloni rozvířila vody tuzemské scény EP Crystal Nights. Sestava DEATHS aktuálně působí v Berlíně, nicméně koncertně je v domácích vodách pořád pečená vařená, o čemž se můžeme přesvědčit 25.ledna před Young Fathers.

Videa:
http://www.youtube.com/watch?v=fcRKZkk79-w
http://www.youtube.com/watch?v=eiMtr9QJHlY
 

Vstupenky: 190 Kč + poplatky v předprodeji, 290 Kč na místě  
* Společná vstupenka na Blackbird Blackbird (23. 2.) a Young Fathers (25. 2.) za 390 Kč + poplatky v předprodejích.  

Předprodeje:
Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream.
Nově také bez poplatků na stránkách MeetFactory.
 

Více informací:

http://www.young-fathers.com/
http://youngfathers.tumblr.com/
https://www.facebook.com/youngfathers
https://twitter.com/Youngfathers
 

Uvádí
MeetFactory v rámci série Bohemian Like You


Pro bližší informace nás kontaktujte
.
Začátek koncertu ve 20:30.


Ondřej Hlaváč / Daniel Machill t: (+420)-727-832-102 e: pr.music@meetfactory.cz  

V programu MeetFactory:
25. 2.      Bohemian Like You: Young Fathers (UK) + Deaths (DE)
06. 3.      Bohemian Like You: Napszyklat (PL) + Kyklos Galaktikos (CZ)
07. 3.      Stimul Festival: Forest Swords (UK) + support
19. 3.      Prefuse 73 (US) + Lee Bannon (US)
20. 4.      Dillon (BR/DE)
21. 5.      Bohemian Like You: Black Lips (US) + Johnny the Horse (CZ)