Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Youth Lagoon zapějí v MeetFactory při pražské premiéře svou labutí píseň

10. února, Praha – MeetFactory Teprve 26letý Trevor Powers z Boise v americkém Idahu dělá dream pop pod názvem Youth Lagoon zhruba pět let. Za tu dobu vydal tři kritiky i posluchači skvěle přijaté desky, z nichž poslední „Savage Hills Ballroom“ vyšla na konci září 2015. Na ní Trevor hudebně vyspěl a vyšvihnul se do první ligy indiepopového písničkářství. Sami se o tom můžete přesvědčit v pondělí 22. února, kdy Youth Lagoon i s doprovodnou kapelou odehrají svůj premiérový a vzhledem k oznámenému konci projektu zároveň i poslední pražský koncert. Support pozici obsadí losangelští psychedelici The Mild High Club seskupení kolem jazzově vzdělaného Alexandra Brettina, kteří letos v říjnu vydali svůj dlouhohrající debut "Timeline".

Pokud by se dnes někdo chtěl pustit do sestavování encyklopedie současných hudebních žánrů, těžko by si mohl vybrat k heslu indie pop lepší ilustrační fotografie než ty, které provázejí projekt Trevora Powerse s názvem Youth Lagoon. Rodák z amerického severozápadu s vizáží dospívající nerda a sametově vysokým vokálem totiž ztělesňuje to nejlepší, co současná dreampopová scéna nabízí.

Mimořádný talent ostatně prozrazovaly už první Trevorovy kousky, které začaly hudební blogosférou kolovat v roce 2010. Sugestivní, introspektivně zasněné skladby, které tehdejší univerzitní student komponoval v přestávkách mezi přednáškami, neunikly pozornosti velkých labelů a tehdy dvaadvacetiletého Powerse si pod svoje křídla stáhl mississippský Fat Possum. Právě tady mu v roce 2011 vychází dlouhohrající debut The Year of Hibernation a o dva roky později pak kritikou i posluchači neméně ceněné album Wondrous Bughouse, jehož protahované shoegazeové riffy, bohaté perkuse a křehce zastřený vokál mu vynesli srovnání s Atlas Sound nebo ranými Pink Floyd.

Zatím poslední deska, která pod názvem Savage Hills Ballroom vyšla loni v září (opět u Fat Possum), jasně ukázala, že talentovaný skladatel a zpěvák Trevor Powers jednoznačně patří do nejužší špičky indiepopového písničkářství. Intenzivní výpověď člověka zasaženého smrtí blízkého přítele působí možná oproti předchozím albům o něco méně zasněným dojmem, přímočará a někdy až minimalisticky znějící hudba a křehký vokál dováděný až k ženským polohám ale ukazují hudebně i lidsky vyspělý počin, který si jde svou vlastní cestou.

Na konci ledna vypustil Trevor nový klip ke skladbě Rotten Human natočený na Islandu a následně na sociálních sítích oznámil konec celého projektu. První pražský koncert, který Youth Lagoon odehrají 22. 2. od 20:30 ve smíchovské MeetFactory, tak tedy bude zároveň i jejich labutí písní. O tom, že půjde o výjimečný zážitek, není pochyb.

Více informací:
www.savagehillsballroom.com
www.facebook.com/youthlagoon
https://soundcloud.com/mild-high-club

Vstupné:
350 Kč na www.meetfactory.cz
350 Kč + případné poplatky v dalších předprodejích
450 Kč na místě

Předprodeje:
Ticketportal, Ticketpro, www.GoOut.cz & www.meetfactory.cz

Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
4. 3. Kinetic w/Giegling label (DE)
30. 3. Bohemian Like You: Ringo Deathstarr (US)
6. 4. Skepta (UK)

MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.

TZ - Youth Lagoon.pdf