Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Nejlepší česká alternativní kapela s krvavou minulostí zahraje po boku slovenských soul rockerů: Zrní + Korben Dallas míří do MeetFactory

5. ledna 2015, Praha  - Něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen kapely Zrní se potká ve čtvrtek 22. ledna s hutně lyrickým rockem bratislavské skupiny Korben Dallas. Pražský dvojkoncert bude okořeněn libůstkou pro fajnšmekry: každá kapela zahraje jednu píseň od té druhé. Před rokem spolu vyprodaly Lucernu Music Bar, tentokrát se česko-slovenské přátelství bude utužovat v MeetFactory. 

Chytlavá avantgarda, rock líznutý lidovkou, osobitě osobní. Snažte se narvat kladenskou kapelu Zrní do nějaké té škatule, ona se v ní nestačí ani ohřát. Dere se ven, rozpíná se, pomalu si vás podmaňuje. Deska Následuj kojota z minulého roku je teskně snová nejen díky svůdně jemnému hlas Jana Ungera a tklivým houslím Jana Fišera. Energické party na tomhle albu taky najdete, byť i ty v sobě ukrývají jistou dávku melancholie. Poslouchat jejich songy je jak hladit hřbetem ruky hebkou srst bílého králíčka, který se tu a tam promění v nebezpečně živočišného tygra. 

Kapela, která před třemi lety získala cenu Akademie populární hudby Objev roku, se dala dohromady v červnu 2001, kdy se během koncertu v jedné kladenské hospodě ke třem Janům – Ungerovi, Juklíkovi a Fišerovi spontánně přidali další dva členové – bubeník Ondřej Slavík a baskytarista Jan Caithaml. V téhle sestavě, jejíž soudržnost dosvědčuje i indiánská smlouva podepsaná jejich vlastní krví a zakopaná neznámo kde, hrají dodnes. „Instinktivně se přiblížili rukopisu, který je typický pro skandinávskou scénu, kde se elegantně mísí experimentální zvuk s folklorními prvky a popovým cítěním pro píseň. Zvládli totéž s českými ingrediencemi,“ píše v lednovém Respektu Pavel Turek. 

Jejich koncerty jsou zážitkem nejen díky bosým nohám zpěváka Jana Ungera (je to už taková tradice, na podiu ho v botách neuvidíte), ale hlavně díky přívalu nezkrotné energie. Tenhle drajf sdílejí se svými slovenskými kolegy z kapely Korben Dallas, a to bude jen jeden z důvodů, proč společně vyprodali již několik koncertů. 

Bratislavští Korben Dallas spolu hrají teprve čtyři roky, přesto jsou jednou z nejpopulárnějších slovenských kapel. Jejich druhé album Karnevalová vrana se probojovalo na první příčku v žebříčku slovenské verze iTunes iSpotify, a v roce 2013 získalo cenu za nejlepší album, singl (Otec) a nejlepší koncertní kapelu na Radio Head Awards 2013. Aktuálně představí poslední desku s názvem Banská Bystrica z minulého roku. K písničce Za sklom z posledního alba vznikl i pozoruhodný klip se záběry z vesmírné stanice ISS. „Vysílání spustila NASA v dubnu a zdálo se nám, že hypnotická atmosféra záběrů dokonale sedí k náladě písničky,“ řekl k nejnovějšímu vizuálnímu počinu kapely její baskytarista a autor textu Lukáš Fila.

Součástí koncertu bude od 18:00 výstava originálních maleb a grafik alba Následuj kojota výtvarníka Aleše Fulína.

Zrní + Korben Dallas v MeetFactory, čtvrtek 22. ledna od 20 hodin

Více informací: Video:
ZRNÍ: KLIP LOĎKY 
KORBEN DALLAS: KLIP ZA SKLOM 

Vstupenky:
250 CZK na www.meetfactory.cz bez poplatku
250 CZK + případné poplatky v dalších předprodejích
290 CZK na místě

Předprodeje:
Ticketportal, Ticketpro,  www.GoOut.cz 

Petr Hrubeš / 602367552 / petr@meetfactory.cz 

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
23. 1. The Raveonettes 
28. 1. TR/ST 
30. 1. Ritual: Small People 
4. 2.   18+ 
17. 2. Fink