Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

TZ / MeetFactory / Pražská muzejní noc 2016 v MeetFactory

Smíchovské centrum současného umění ožije v rámci Pražské muzejní noci speciálním programem

7. června, Praha - MeetFactory V pořadí už třináctý ročník Pražské muzejní noci proběhne v sobotu 11. června. V MeetFactory jsme nezůstali pozadu a na tento večer jsme připravili  program, který nikomu nedá spát: dvě vernisáže, komentované prohlídky, otevřené ateliéry a afterparty až do ranních hodin. Začínáme v 19:00!
 

Výstava Ztvárnění kliduGalerii MeetFactory připravená americkou kurátorkou Sarou Reisman představí od 19:00 skupinu  umělců, kteří se věnují nehybnosti, pozastavení a zpomalení v performativním kontextu. Svoje díla představí Rehan Ansari, Nicolás Dumit Estévez, Brendan Fernandes, Yoko Inoue, Kirsten Justesen, Claudia Joskowicz, Clifford Owens, Jan Pfeiffer, Emily Roysdon a Roman Štetina. Galerie Kostka uvede ve 20: 00 výstavu rezidenční umělkyně Izy Tarasewicz (PL) s názvem ULTRA HIGH TURBA TURBO III (background noise), již laskavě podpořili International Visegrad Fund a Polský institut v Praze.
 

Ve spolupráci s Divadlem MeetFactory proběhne v rámci výstavy Ztvárnění klidu od 19:25 scénické čtení hry Nezatížení amerického umělceRehana Ansariho v jeho vlastní režii. Ve scénickém čtení hry o naší neschopnosti pochopit, co to znamená žít ve válce, se představí herci Ondřej Novák a Daniela Voráčková.
 

V průběhu celého večera bude také možné navštívit ateliéry našich současných rezidenčních umělců, kteří představí svoje práce. Ateliéry otevřou: Alicja Rogalska (PL), Cristina David (RO), Urban Space Epics (US), Anne-Claire Barriga (FR), Iza Tarasewicz (PL), Alice de Mont (BE), Anna Konjetzky (DE), Robert Šalanda (CZ) a Viktor Valášek (CZ).
 

Od 21:00 je naplánována komentovaná prohlídka rezidenčních ateliérů s kurátorkou rezidenčního programu Zuzanou Jakalovou.
 

Afterparty Pražské muzejní noci 2016
začne v MeetFactory ve 23:00 a potrvá do časných ranních hodin. Závěrečný večírek se ponese ve stylu experimentální elektroniky. V rámci večera vystoupí prospektor post-internetového hudebního vesmíru M.E.S.H. (DE), radikální zvuková experimentátorka KABLAM (SE/DE), producent nekompromisní club music Why Be (DK/DE) a projekt spojující akustické a vizuální umění TOLE (DE/CZ).
 

Vystoupení M.E.S.H., KABLAM a TOLE jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie.
 

Akce začíná v 19:00 a pro všechny návštěvníky je vstupné zdarma.
 

Více informací:

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/prazska-muzejni-noc-2016-v-meetfactoryhttps://www.facebook.com/events/586513934859117/  


MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.

TZ - Pražská muzejní noc 2016 - MeetFactory.pdf