Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Rezidenční projekt MeetFactory představí svůj pohled na Čechy v době migrační vlny

27. listopadu, Praha Projekt rezidenčního programu MeetFactory a Goethe-Institutu v Praze pod názvem NE/POZVANÍ zkoumá otázky mobility, pohybu a diverzity v rámci České republiky. Závěrečný večer plánovaný na 8. prosince od 18:00 spojuje výsledky předchozího výzkumu několika rezidenčních umělců ve formě videorozhovorů, hudby, přednášek, performance i sdílených jídel.

Rozhodující částí večera budou videorozhovory s rozmanitými obyvateli České republiky pocházejícími z rozdílných prostředí a hlásících se k různým světonázorům a vírám. Dvojice navzájem neznámých lidí se budou v rozhovorech střídat v pozicích tazatele a dotazovaného, a konfrontovat ve vzájemných důvěrných konverzacích své pohledy na pojmy domova, sounáležitosti, komunity či svého života v České republice. Mezi pozvanými hosty jsou například architekt Igor Kovačevič, předseda senegalské komunity v ČR Ibrahima Diop, inženýr Ivo Janoušek, teoretička umění Vjera Borozan, překladatel z arabštiny a dobrovolník ve skupině Chci pomoci uprchlíkům na Hlavním nádraží v Praze Safiane Kerboua nebo žurnalistka a aktivistka Fatima Rahimi a další.

,,Zásadní je pro nás ukázat, že diverzita – a to jak názorová, náboženská či životních stylů – je v České republice široká, a že zde žije velké množství lidí s osobní migrační historií. Kdo to ale je, jak a nad čím přemýšlí, jak se k naší společnosti vztahují a jak se společnost vztahuje k nim? Samozřejmě bychom ale téma rádi otevřeli vůči široké veřejnosti, proto zveme diváky, aby si s námi i s našimi hosty o problematice přišli popovídat,” vysvětluje záměr celé akce kurátorka rezidenčního programu Zuzana Jakalová.

Německá umělkyně a grafická designérka Janna Ullrich představí speciálně navrženou deskovou hru Země nikoho, dotýkající se složitých administrativních procesů a životních podmínek lidí v pohybu. Součástí otevřeného večera bude vedle toho i diskuse o možnostech a poslání kulturních projektů a institucí v době migrační vlny. Ta bude probíhat za účasti německého kurátora a všestranného umělce Moritze von Rapparda či české divadelní režisérky Jany Svobodové.

Zúčastnění umělci:
Christine Rahn:
http://www.meetfactory.cz/cs/program/rezidency/rezidency-program/christine-rahn
Jomar Statkun a Nadja Frank, kolektiv THIS RED DOOR (USA, New York City)
http://www.thisreddoor.com/
Naomi Fitzsimmons (Velká Británie, Londýn)
http://www.naomifitzsimmons.com/
Jens Heitjohann (Německo, Berlín)
http://jensheitjohann.de/
Rafael Vogel (Německo)
https://soundcloud.com/leafarlegov
    
    
Večer vzniká díky laskavé spolupráci Goethe Institut Prag a za podpory Česko-německého fondu budoucnosti a Americké ambasády v Praze a ZK/U v Berlíně. Vstup na celý večer je zdarma.

Více informací:
Šárka Maroušková → PR Manager +420 723 706 249 sarka.marouskova@meetfactory.cz