Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

TOPS zahalí MeetFactory do oblaku něžných love songů  

23. října, Praha – Poslouchat kanadskou soft-rockovou kapelu TOPS je jako vydat se na výlet do doby, kdy popové třpytky mají ještě kouzlo, romantické písně se berou smrtelně vážně a publikum se zamilovává do femme fatale zpěvaček. Svou pražskou premiéru odehrají v pátek 10. listopadu v MeetFactory, kdy představí Sugar at the Gate – popově něžné album, které vzniklo v bývalém nevěstinci.
 

TOPS se dali dohromady v roce 2011 v Montrealu, kde stejně jako Grimes, Blue Hawaii nebo Majical Cloudz začínali u Arbutus Records. Jako jedni z mála měli od začátku své kariéry jasnou vizi, co chtějí hrát. Hned první album Tender Opposites (2012) ukázalo, že minimalismus, mistrně zvládnuté řemeslo a hlavně láska ke klasickému popu a rocku budou tím, co TOPS v budoucnu definuje.
 

Svůj základní styl si kapela drží i na letošním Sugar at the Gate. Jediným rozdílem je, že album vznikalo místo v Montrealu v Los Angeles. Optimistické město jim sedlo a výsledkem jsou opojné songy o lásce, které se poslouchají s nevídanou lehkostí. Málokteré kapele se podaří hrát podobnou hudbu a neoscilovat mezi ukřičeným punkem 80. let a indie rozbředlostí let devadesátých. TOPS přinášejí příjemně oldschoolový pop. Velkou zásluhu na celkovém vyznění má sametově něžný hlas zpěvačky Jane Penny – v naprosté většině písní zpívá potichu, občas se možná objevuje lehká nepřesnost, zakolísání, o to víc ale dává posluchačům pocit blízkosti, intimity.
 

Pitchfork ve své veskrze pozitivní recenzi vyzdvihuje fakt, že se TOPS na aktuálním albu povedlo navodit „perfectly old feeling“. Úvodní kytarové riffy, něžné sbory a příjemné synťáky v písni Petals až skoro nutí se ptát, jestli jsme ještě v tomto století. I videoklip k této písni, ve kterém se potkávají Michael Jackson, Madonna, Prince nebo Dolly Burton, posluchače přenáší do dob, kdy existovaly ještě velké hudební ikony. Na druhou stranu ale nečekejte nasládlý růžový pop: TOPS umí vykouzlit i momenty, kdy se díkynonšalantní eleganci Jane Penny ocitáme v zakouřeném baru à la Modrý samet Davida Lynche. Skutečnost, že novou desku stvořili v budově bývalého nevěstince, mluví za vše.
 

Mimořádně lehce poslouchatelné, romantické a medově sladké songy, které se prolínají s tajemnými rockovými melodiemi, představí TOPS v MeetFactory v pátek 20. listopadu. Na chvíli tak vymění podzimní pražské mlhy za zlatý vintage opar Los Angeles.

Více:   
www.tttopsss.com
soundcloud.com/topsss
     
Vstupenky:
250 Kč na www.meetfactory.cz
250 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
350 Kč na místě  

Předprodeje:

Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz a
www.meetfactory.cz
 

Koncert pořádá MeetFactory, o.p.s.    
Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
 31. 10. Black Lips (US)
 8. 11. Moses Sumney (US) + Tawiah (UK)
 14. 11. Mount Kimbie (US) + City Jam (UK)
 16. 11. John Maus (US) + Gary War (US)
 21. 11. Stimul Festival: Jens Lekman (SE), Carla dal Forno (AU), Kedr Livanskyi (RU)
 23. 11. Michelle Gurevich (CA) + Twin Sons (UK)
 24. 11. Veřejný dům
 12. 12. Sleep Party People (DK)
 28. 2. Son Lux (US)    

Kontakty:

Libor Galia  → PR manažer  → +420 732 566 667 → libor.galia@meetfactory.cz  
Zuzana Kolouchová → PR specialistka → zuzana.kolouchova@meetfactory.cz      

MeetFactory je v roce 2017 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
   
TZ_TOPS.pdf