Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Multižánrový večírek Veřejný dům energicky zahájí podzimní sezónu v MeetFactory  

31. srpna, Praha – Na nějaké deprese z konce léta zapomeňte. Už v pátek 8. září odstartuje podzimní sezónu multižánrový večírek Veřejný dům, který nastíní, kudy se jednotlivé dramaturgie MeetFactory budou ubírat. Je libo vernisáže, komentované prohlídky rezidenčního patra, divadelní performance, hudbu až do ranních hodin nebo jen tak chill out posezení u kolejí či na zadním dvorku, kde tradičně promítá letní kino? Všechno v továrně umíme!
  

Večer zahájí vernisáž výstavyAfter late for Pro: Officework. Výstava je postavená na produktivním napětí „volné“ a „užité“ tvorby, které se personifikují v osobě výtvarného umělce Igora Hosnedla a grafických designerů Petra Cabalky a Filipa Nerada z Anymade Studia. Kurátorkou výstavy je Tereza Jindrová. 
 

Skupinová výstava EMPIRE OF THE SENSELESS, která představí tvorbu Kathy Acker, Ines Doujak, Laboria Cuboniks (Diann Bauer, Patricia Reed), M Lamara, Denisy Lehocké, Anny Ročňové a Darkthrone, ukáže, že v Galerii MeetFactory se nebojíme experimentovat. Kurátorem výstavy je Boris Ondreička.
V rámci vernisáže vystoupí jeden z vystavujících umělců - newyorský multimediální umělec, performer, hudebník a tenorista M Lamar. The New York Times popsal jeho výstavu Negrogothic jako „osvěžující alternativu k deprimující umělecké zácpě, která v současnosti panuje v newyorských galeriích.“ M Lamar je mainstreamovému publiku znám ze seriálu Orange Is the New Black, kde si zahrál po boku svého dvojčete – herečky Laverne Cox.  

Komentované prohlídky rezidenčního patra
se ujmou kurátoři Lucia Kvočáková (ve slovenském jazyce) a Piotr Sikora (v anglickém jazyce) a představí činnost současných rezidentů MeetFactory. Ateliéry nnašich současných rezidentů si ale můžete projít po celý večer i sami. Svá studia otevřou Tabita Rezaire, Adam Gruba, Urban Space Epics, Nolan Oswald Dennis, Anna Sagström, Arnold Estefan+Anca Benera, Barbora Fastrová+Johana Pošová a Viktor Valášek.
 

Ve zkušebně Divadla MeetFactory se odehraje příběh Anny a Jakuba, kteří se ocitají během válečných let v dětské nemocnici,  navzájem se neznají, nevědí o životní pouti toho druhého nic a spojuje je obyčejná touha po přežití. Prostřednictvím jejich dětské duše vidíme, jak silný může být fantaskní svět, chceme-li se odpoutat od nebezpečné reality. V hlavních rolích isncenace LAZARET Anděla Blažková a Samuel Neduha. 
 

Závěr večera tradičně patří hudbě. Rozpětí hudební dramaturgie v MeetFactory je široké, v rámci Veřejného domu se vždy můžete těšit na novinky z elektronické scény. 
   

Line-up:
19:00 vernisáž v Galerii Kostka
19:45 Vernisáž v Galerii MeetFactory
20:00 M Lamar live v Galerii MeetFactory
20:45 Komentovaná prohlídka rezidenčního patra
21:30 LAZARET ve zkušebně Divadla MeetFactory
22:30 Hudební program  

Vstup zdarma  

Více informací:

https://www.facebook.com/events/143942306199946/?fref=tshttp://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/verejny-dum-7http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/lazaret  
 

Kontakt:
  Zuzana Kolouchová → PR  → +420 739 055 862zuzana.kolouchova@meetfactory.cz    

 MeetFactory je v roce 2017 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.    
TZ_Verejny dum_Public House_8_9.pdf