Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

TZ / Wax Tailor & The Dusty Rainbow Experience

Wax Tailor & The Dusty Rainbow Experience (FR) 12. 10. 2013


Francouzský mistr zvuku Wax Tailor se vrací do Prahy, 12. listopadu zahraje v MeetFactory


Dva roky od zatím posledního koncertu se do náručí pražského publika vrací opěvovaný Jean-Christophe Le Saoût alias Wax Tailor. Tentokrát to bude ve společnosti doprovodné kapely The Dusty Rainbow Experience, která zároveň odkazuje k názvu aktuálního, loňského alba Dusty Rainbow From The Dark. Jedná se o čtvrtou dlouhohrající desku a stejně jako na předešlých materiálech se na ní JC pokouší o fůzi živých nástrojů, hip hopu, temnějších odstínů trip-hopu ale také soulu, jazzu a downtempa filmového střihu. Pro fanoušky DJ Shadow, Portishead případně interpretů zaštítěných proslulým labelem Ninja Tune se jedná o zásadní jméno a nejinak bezpochyby hovoří i návštěvníci více jak čtyř set vyprodaných koncertů v padesáti zemích světa. 

Osmatřicetiletý Francouz Jean-Christophe Le Saoût započal svojí hudební dráhu na počátku devadesátých let v kapele La Formule, až o několik let později se vydal cestou sólové tvorby, která v roce 2005 vyústila v debut Tales Of The Forgotten Melodies. Už tehdy se na ní mísily všechny prvky charakterizující zvuk Waxe Tailora prakticky dodnes. Mezinárodní úspěch přišel ovšem až s druhotinou Hope & Sorrow, na které hostovaly  Sharon Jones, Charlotte Savary, rapperka Voice či Ursula Rucker, kterou můžete znát z četných kolaborací například s 4Hero, The Roots nebo King Britt. Třetí album In The Mood For Love vyšlo v roce 2009 a nejnovější Dusty Rainbow From The Dark vloni na podzim. Jeanovi audiovizuální show pod hlavičkou Wax Tailor se dlouhodobě těší velké oblibě. 12. listopadu v MeetFactory tomu zajisté nebude jinak. 

Videa:
http://www.youtube.com/watch?v=3N45WTAeg4k
http://www.youtube.com/watch?v=LEtlbQnfhxU
http://www.youtube.com/watch?v=gbbcei_CMok

Vstupenky:
450 CZK + poplatky
550 CZK na místě

Předprodeje:
TicketportalTicketpro a Ticketstream.
  Pořádá MeetFactory ve spolupráci s D Smack U Promotion.

Více informací: 
http://waxtailor.com/
https://www.facebook.com/thewaxtailor?fref=ts
https://myspace.com/waxtailor

V předstihu nabízíme možnost rozhovoru či dodání bližších informací. Začátek koncertu ve 20:30.
Ondřej Hlaváč / Daniel Machill t: (+420)-603-116-690 e: pr.music@meetfactory.cz
V programu MeetFactory:
10. 11.   Gold Panda (UK) + One Bit Wonder (CZ) 14. 11.   Crystal Fighters (UK/ES) 20. 11.   Radio Wave Stimul Festival: These New Puritans (UK) 26. 11.   Bohemian Like You: Starfucker / STRFKR (US) + Kazety (CZ) 30. 11.   Mount Kimbie (Warp Records, UK) + Seams (UK) 01. 12.   Heaven Shall Burn (DE), Hypocrisy (SWE) 05. 12.   Lordi (FIN)


Wax_Tailor_press_release_cze.doc