Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Letní kino Zeď: Láska z Khon Kaen

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

10. 7. 21:30

Vojáci trpící tajemnou spavou nemocí jsou přemístěni do provizorní nemocnice v bývalé škole. Na tomto místě plném vzpomínek zažije mnoho překvapení Jenjira, žena v domácnosti a dobrovolnice, která dohlíží na Itta, pohledného vojáka, k němuž nechodí na návštěvu žádní příbuzní. Spřátelí se s Keng, mladou ženou, která funguje jako médium a své psychické síly využívá ke zprostředkování komunikace mezi muži v kómatu a jejich nejbližšími. Lékaři zkoušejí různé způsoby, včetně terapie barevným světlem, aby mužům ulevili od jejich nočních můr. Jenjira objeví Ittův tajemný zápisník plný zvláštních zápisků a náčrtků. Možná existuje nějaké spojení mezi záhadným syndromem, kterým muži trpí, a mytickým starodávným místem, na kterém nemocnice stojí. Magie, uzdravování, milostná romance a sny jsou součástí Jenjiriny nenásilné cesty za hlubším poznáním sebe sama i světa, který ji obklopuje.

Láska z Khon Kaen 
Thajsko / Velká Británie / Francie / Jižní Korea / Mexiko / Německo / USA / Norsko / Malajsie, 2015, 122 min
Režie: Apichatpong Weerasethakul

Vstup: volný

české titulky a anglické titulky

--- 

Ve spolupráci s Českým rozhlasem Vltava nezavíráme oči před environmentální hrozbou. Při pohledu na postupující vývoj ekologických výstrah nabízí vybrané filmy prostor k zamyšlení nad změnami v přírodě a možnostmi jedince nastolený kurz usměrnit k lepšímu.

„Výběr poukazuje na stav naší planety a na komplikovaný vztah člověka k ní. Postavy z uváděných filmů přírodu naší planety objevují, obdivují, jsou jí utváření, využívají ji, bojují s ní, bojí se jí a také ji devastují,” říká k dramaturgii Pavel Sladký, redaktor Českého rozhlasu Vltava. 

Jak může být něco strašného krásné? Letní kino se dotýká těžce uchopitelného, nepříznivého vývoje přírody, u něhož zůstává odér pocitu lidské viny. Uvádí jej satelitní fotografie pořízená NASA roku 2010, enigmatický obraz havárie plošiny Deepwater Horizon. „Vltava se věnuje kultuře do hloubky, podněcuje diskuzi o věcech, nabízí možnosti analytického přemýšlení o ní,” uvádí Matěj Samec ke spolupráci s Vltavou. Také proto před vybranými projekcemi proběhnou dramaturgické úvody, které dané filmy osvětlí.