Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Sara Baume: Jasno lepo podstín zhyna (live stream)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

21. 4. 20:00

,,Kdykoliv lidi mají na vybranou a jedna z možností je čekat, tak si ji vyberou.”

Přinášíme další díl přenosu oblíbených divadelních inscenací divadla MeetFactory. Pro úterý 21. 4. jsme pro vás vybrali Jasno lepo podstín zhyna. Herečka Eva Salzmannová za tuto roli byla nominovaná na Cenu Thálie, Cenu divadelní kritiky a další. Jindy a jinde už neuvidíte. Laďte náš YouTube.

Záznam bude ke zhlédnutí zdarma. Uděláte nám ale radost, pokud podpoříte celý divadelní tým příspěvkem - pomůžete tak překonat výpadek jejich příjmů. Abychom pak hercům nemuseli po skončení karantény zmenšovat kostýmy - darujme.cz

FB event

O inscenaci:
Ray žije sám v domě svého otce. Bez vazeb, bez vztahů, bez vlastního místa na světě a spřízněné duše. Jednoho dne si v útulku pořídí zohaveného jednookého psa. Tím začíná silný příběh jedné atypické lásky, který skrz postupné odhalování Rayovy komplikované minulosti a dobrodružnou a očistnou cestu čtyřmi ročními obdobími nalézá svou naléhavou pointu.

Jasno lepo podstín zhyna, oceněný v roce 2017 Magnesií Literou za nejlepší překladovou knihu roku, o ničivých následcích izolace a hojivé síle soucitu, blízkosti a náklonnosti, se na divadelní scéně objeví vůbec prvně a stane se výjimečnou příležitosti pro herečku Evu Salzmannovou. 

Překlad románu: Alice Hyrmanová McElveen
Režie: Viktorie Čermáková
Scéna a kostýmy: Jana Preková
Hudba: Myko
Dramatizace a dramaturgie: Matěj Samec
Produkce: Magda Juránková
Hraje: Eva Salzmannová
Video: Jiří Jiráček

Wash your hands, wear the mask, keep art in your heart.
#jedemedal #supportculture