Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Nespoutaná psychedelie, nevyzpytatelný běs. Deerhunter zkrotí MeetFactory

24. květen, Praha – Deerhunter, jak mýtické pojmenování. V určitých kruzích prohlášeni za živoucí legendy, v jejich stopách kráčející generace ovlivněných kytarovek, v jejich čele nezaměnitelný podivín. Po víc jak deseti letech Bradford Cox se svými psychedelickými prostopášníky zavítá 14. června do MeetFactory s příslibem dalšího alba.

Nabízí se notná dávka naděje, že ten večer se továrna vsaje do ambientně-psychedelického oparu, z něhož problesknou tu dráždivě punkrockové, tam popově zasněné melodie. Skladby Deerhunter sice většinou nemají charakter nezapomenutelných hitů, vznášejí se ovšem na vlně pečlivě budované atmosféry. Tři roky od posledního alba se konečně začíná rýsovat další, na němž spolupracují s velšskou multiinstrumentalistkou Cate Le Bon. Pracovní pojmenování Why Hasn’t Everything Already Disappeared? odkazuje k poušti, přízračnému místu kdesi na západě Texasu, kde nahrávka začíná získávat tvar. Ovlivněná má být pocitem mizení, spjatým s tímto prostředím, a první singl je možné vyhlížet v průběhu léta. Nadále tedy zůstává poslední ověřenou tvorbou sedmé Fading Frontier (2015), album navzdory nepřízni osudu (Coxe tehdy srazilo auto) prodchnuté nebývalým optimismem. Podobně jako většinu jejich alb, také toto Pitchfork onálepkoval zvoláním „Best New Music“.

V klipu k poslednímu singlu Snakeskin na nás soustředěně zírá člověk, jehož výraz je šibalsky znepokojující – jako by na nás shlížel bohém anebo šílenec. A ač na tom něco bude, sám Cox se jednou přirovnal ke Střihorukému Edwardovi, nakonec tady tak či onak působí blaženě. Jejich koncert je v MeetFactory zařazen pod příznačně pojmenovanou sérii Bohemian Like You, která se od roku 2006 orientuje na psychedelické (a povětšinou americké) kytarovky, a my klepeme na dřevo, aby tenhle potrhle ostýchavý a jindy pozoruhodně přímočarý Bradford Cox své evropské turné zas jednou nezrušil, jak se mu to už párkrát dříve povedlo… ale to by nebyl on a jeho pověstný smysl pro humor.

S Deerhunter má tentokrát dorazit Dana Wachs, skrytá za jménem Vorhees. V New Yorku působící zvuková kouzelnice dvě desítky let doprovázela jména jako St. Vincent či Perfume Genius, aby teprve před nedávnem začala hrát sólo. Její debutové album Black Horse Pike (2017) je poklonou nočním jízdám do odlehlých částí měst, ambientní kontemplací gradující v malý orchestr. Svůj atlas zvuků po ní 14. června v smíchovské továrně vyvolají Deerhunter.

 

Více:

https://www.deerhunter.eu/en

https://www.facebook.com/deerhuntermusicgroup/

 

Vstupenky:

390 Kč na www.meetfactory.cz

490 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích

490 Kč na místě

 

Předprodeje:

Ticketportal, GoOut a www.meetfactory.cz

 

Další koncerty v produkci/koprodukci MeetFactory:

31. 5.  Born Ruffians (CA)

 5. 6.    Alex Cameron (AU)

12. 6.   Rhye (US)

15. 6.   Silver Rocket: Neurosis (US) + DEAFKIDS (BR)

 

18. 9. Amen Dunes (US)

10. 10.   Kllo (AU)

13. 10.   ionnalee / iamamiwhoami (SE)

 

Kontakty:

Libor Galia → PR → +420 732 566 667 → libor.galia@meetfactory.cz  

Zuzana Kolouchová → PR → zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.


TZ_Deerhunter.docx TZ_Deerhunter.docx