Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Američtí post-psychedelici of Montreal přijíždějí poprvé do Prahy oslavit léto    

12. duben, Praha – Početné desky kapely of Montreal mají i slabé momenty, ovšem koncerty zvládají na výbornou. Kevin Barnes a of Montreal vydali za 21 let (!) existence úctyhodných 14 desek a bezpočet EPs, českému publiku se však představí v létě 2017 poprvé. Kapela z amerických Athens ve státě Georgia mění pravidelně svůj styl, sestavu i šatník, ovšem na pozadí je pořád zřejmá fascinace psychedelii 60. let.
 

Kapela of Montreal, kterou v roce 1996 založil Kevin Barnes, byla vždy vnímána jako indie rocková a to i přesto, že si od klasického indie rocku udržovala odstup a svou inspiraci hledala především v hudbě 60. let. V odstupu jí pomáhal fakt, že kapela byla součástí většího kolektivu tvůrčích hudebníků, který je známý jako The Elephant 6. V neustále se organicky měnící množině kapel, do které patří nebo patřili např. Neutral Milk Hotel, The Olivia Tremor Control nebo Elf Power se vždy sázelo především na kreativitu a originalitu hudby. A pokud se nějak hudba a styl kapely of Montreal dá definovat, tak jako neustále se měnící, překvapující novými polohami a styly.  

Za úctyhodnou kariéru vydala kapela přes 14 desek a s lehkou nadsázkou by se dalo říct, že každé album je trochu jiné a něčím překvapuje. Ať už se jedná o šedesátkový psychedelický pop, sedmdesátkovou bezstarostnost nebo třeba afrobeat naředěný lo-fi folkem, pokaždé můžete očekávat nějakou novinku. Na zatím poslední desce „Innocent Reaches“ je patrná inspirace Arcou nebo Charilift. Na tomto albu, které kapela představí v létě v MeetFactory, je také patrná snaha o oživení pomocí psychedeličtějšího a rockovějšího zvuku. EP „Rune Husk“, které vyšlo v letošním roce, skládá pro změnu hold Bowieho období Ziggyho Stardusta. Neuchopitelnost kapely výstižně pojmenoval magazín Pitchfork jako „paradox of Montreal“ – čím více tvoří, tím míň je poznáte.  

Jediným pevným bodem kapely, kde se vystřídalo už poměrně značné množství hudebníků, tak zůstává lídr a jediný zakládající člen Kevin Barnes. Ten se netají tím, že odmítá slepě následovat trendy a že dělá prostě to, co ho baví. Křečovitě nesleduje mainstream, ale s každou novou deskou s lehkostí vypouští do světa jeden objevný nápad za druhým. Skoro každý rok vyjde nové album s novou vizí. Kevin Barnes v několika rozhovorech přiznal, že je workoholik, který není nikdy unavený a že neustále cítí potřebu tvořit, protože jedině tak je šťastný.   

Hudba je ale pro Barnese také terapií. Ostatně jeho věta „nechodím k terapeutovi, ale skládám hudbu“ hovoří za vše. Často naráží na nepochopení okolního světa, protože
jeho písně nejsou jen o všeobecných problémech a trápeních, ale jsou detailně osobní. Vzorovým příkladem může být album „Aureate Gloom“ (2015), kde se vypořádává se svým vlastním rozvodem. „Rozhodl jsem se víc začít psát o svém osobním životě, do té doby jsem psal hlavně o šťastných věcech, ale to nereflektovalo můj aktuální stav mysli.“  Kevin Barnes o sobě tvrdí, že je extrémně normální, možná až trochu nudný. Při poslechu hudby of Montreal a při pohledu na jejich kostýmy a výtvarné pojetí scény toto jeho tvrzení určitě překvapí.  

Jestli je ještě jedna jistota, která se o této stálici nezávislé hudební scény dá říct, tak určitě to, že na jejich koncertech se diváci nenudí. Přijďte se o tom přesvědčit ve středu 19. července do MeetFactory.  

Více:

www.ofmontreal.net

soundcloud.com/of-montreal 

Vstupenky:

450 Kč první vlna na www.meetfactory.cz
490 Kč posléze 490 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
590 Kč na místě / at the door  

Předprodeje:

Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz a
www.meetfactory.cz
 

Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.    

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
12. 4. Cold Cave (US) + Pantis (ES)
16. 5. Sóley (IS) + Josin (DE) @ Divadlo Hybernia
27. 5. Wand (US) + Nordra (US)
29. 5. Bohemian Like You: Angel Olsen (US)
1.6.   Visible Cloaks (US)
13. 8. Bohemian Like You: Mac DeMarco (CAN)
28. 9. Forest Swords (US)    

Více informací:
 
Šárka Maroušková → PR Manager → +420 723 706 249sarka.marouskova@meetfactory.cz     Zuzana Kolouchová → PR  → +420 739 055 862zuzana.kolouchova@meetfactory.cz      

MeetFactory je v roce 2017 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
 
TZ_of_Montreal.pdf