Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Multižánrový večer v továrně. Veřejný dům zahájí podzimní sezónu v MeetFactory
 

16. září 2020, Praha – Na jaře to s továrnou vypadalo všelijak, sestavovat podzimní program je vzhledem k okolnostem pro všechny čtyři dramaturgie MeetFactory pořád náročná práce. Přesto, že to bude napínavá sezóna, o to víc máme radost, že ji můžeme zahájit akcí Veřejný dům – večerem, kdy ukazujeme, co za umění v bývalé továrně na sklo vzniká. V úterý 22. 9. se
– v rouškách a v řádných rozestupech – potkáme u kolejí.


Galerie, rezidenční program, divadlo, hudba. Čtyři dramaturgie, které dávají dech smíchovské továrně, v rámci vernisáží, artist talků, performancí, komentovaných prohlídek a hudebních vystoupení, ukáží, co je podle nich aktuální na daných uměleckých scénách.
Celým večerem budou provázet drag queen The House of Garbage, které celou akci zakončí performancí. Otevřené bude i druhé patro. Zájemci se tam mohou potkat třeba s hudebníkem a výtvarníkem Vladimír 518, nebo navštívit fotografické studio.

Fascinace „neprobádanými“ místy v nových výstavách
Výstava Kde jsou lvi? / Ubi sunt leones vychází ze studia fenoménu lidské fascinace překonávání fyzických a psychologických limitů prostřednictvím dobrodružství, objevitelství a extrémních sportů. Kurátorka Eva Riebová se rozhodla sledovat propojení této fascinace s uměleckou tvorbou a ukazuje různé konceptuální a formální přístupy k práci se Zemí a reflexí lidského pobytu na ní. Výstava propojuje výrazné české a zahraniční umělkyně a umělce.
Jedním z nich je i Alexander Ponomarev, multimediální umělec, bývalý námořník a námořní inženýr, organizátor prvního „plovoucího“ Antarktického biennale (2017), který hned v úvodu večera vystoupí v rámci artist talku. Ponomarev bude mluvit o svých projektech a aktivitách v ledových mořích a na Antarktidě.

Umělci Jaroslav Kyša a Richard Loskot svou site-specific výstavou Tma představ reagují na výstavu ve velké galerii. Zatímco vystavující umělci a umělkyně ve velké galerii prozkoumávají hory, moře či známá teritoria novými způsoby, umělci Jaroslav Kyša a Richard Loskot se svou site-specific výstavou Tma představ obracejí k vesmíru. „Náš svět se zdá být už téměř zcela probádaný a ponechávající jen nemnohá tajemství. Tato iluzorní představa se ale rozpadá, jakmile obrátíme zrak ke hvězdné obloze,“ doplňuje kurátorka Tereza Jindrová.
 

Poznat rezidenty a rezidentky MeetFactory 
Tradičně se v rámci večera otevře první patro, kde mají své zázemí rezidenti a rezidentky MeetFactory. Návštěvníci se s nimi mohou potkat, prohlédnout si jejich práci a ateliéry sami nebo v rámci komentované prohlídky s kurátory programu Luciou Kvočákovou a Piotrem Sikorou. Otevřeno bude šest ateliérů.

Tělo jako hranice – studenti KALD DAMU ovládnou továrnu
Divadlo MeetFactory pozvalo studenty scénografie Katedry alternativního divadla DAMU, kteří v průběhu celého večera ovládnou svými performancemi jak prostory divadelní zkušebny, tak celou továrnu. V rámci vystoupení se studenti zamýšlí nad křehkými hranicemi, které vytváří tělo. Co je vevnitř se snaží vykročit ven, co je venku snaží se stáhnout dovnitř.

Syntezátory, vokodéry, multimédia ovládnou závěr večera  
Václav Peloušek na domácí scéně není novou postavou. Po působení v projektech Hugo a Zoe nebo Paseka se mu daří svůj umělecký hlas nacházet jako písničkář vystupující pod jménem Toyota Vangelis, který místo kytary používá syntezátory, a svůj hlas moduluje vlastnoručně upraveným vokodérem. Velká část jeho nástrojů, na které hraje, přitom nese jeho otisk, protože je vymýšlí jako jeden z hlavních vývojářů firmy Bastl Instruments. V továrně zůstane pak ještě

i následující dny jako jeden z řečníků na Synapse Knowledge 2020.

Dále vystoupí Natálie Pleváková, která se ve své tvorbě zaměřuje na kompoziční strategie elektronické hudby v post-digitální éře – vytváří kompozice, ve kterých se překrývají různorodá média.


Vstup zdarma 

 

Více informací: 
Galerie
Kde jsou lvi? / Ubi sunt leones?

Jaroslav Kyša a Richard Loskot: Tma představ

 

Rezidenční program

Rezidenti MeetFactory

 

Divadlo
Studenti KALD DAMU: Anna Blablová, Tereza Dostálová, Berta Doubková, Júlia Káčerová, Kristýna Khinová

 

Hudba
Toyota Vangelis
Natálie Pleváková

 

 

Line-up:
18:00 Alexander Ponomarev – artist talk
18:30 vernisáže výstav Kde jsou lvi? / Ubi sunt leones? a Jaroslav Kyša a Richard Loskot: Tma představ
20:00 komentovaná prohlídka rezidenčního patra
21:00 hudba - Toyota Vangelis, Natálie Pleváková 

18:00–23:00 otevřené ateliéry, otevřené 2. patro
18:00–23:00 performance studenti KALD DAMU


 

 

Kontakty:
PR

Zuzana Kolouchová / +420 739 055 862 / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz
 

 

MeetFactory je v roce 2020 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.


TZ_Verejny dum_Public House_22.9.2020.docx