Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Healing 2.0

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Healing 2.0Healing 2.0

14. 2. - 7. 4. 2019

Výstava Healing 2.0 tematizuje rozličné způsoby nahlížení na sféru zdraví, léčení, terapie a prevence v dnešní době, a to z perspektivy současného umění, které tuto problematiku zasazuje do širších celospolečenských souvislostí. Výstava představí tvorbu sedmi výrazných tvůrců z nastupující generace českých umělců a umělkyň, kterou obohatí trojice zahraničních autorů. 

Výstava Healing 2.0 tak nazírá na zdraví jako na součást životního stylu moderní západní společnosti, která se s oblibou nechává strhávat trendy a současně musí reagovat na problémy, jež do velké míry sama generuje – ať už to je chronická únava, stres, nespavost nebo problémy stravování apod. Zároveň se zde tematizuje také to, jak do moderních, technologických prostředků prosakují původní, přírodní až archetypální elementy založené spíš na tradici nebo i iracionální víře, než na striktně vědeckých či exaktních postupech. Respektive poukazuje na fakt, že se obě tyto složky v rámci úsilí moderního člověka o zdravý život často prolínají.

Výstavu prolíná chladná estetika čerpající zejména ze současných technologií a již podtrhuje architektonické řešení připomínající prostředí nemocnice či laboratoře. Především na významové rovině je však tato „sterilita“ kontaminována emocionalitou, tělesností, intuicí, iracionalitou i svým způsobem existenciálním pocitem člověka balancujícím mezi „přirozeností“ a „umělostí“.

Healing 2.0 je volným pokračováním výstavního projektu kurátorky Terezy Jindrové, který se uskutečnil v produkci Společnosti Jindřicha Chalupeckého v Českém centrum v Berlíně (23. 2.–12. 4. 2018).

Vystavující: Mit Borrás, Romana Drdová, Ján Gašparovič, Martin Kohout, Jakub Jansa, Andrea Pekárková, Pavel Příkaský a Miroslava Večeřová, Tabita Rezaire, Johana Střížková
Kurátorka: Tereza Jindrová 
Vernisáž výstavy: 14. 2. 2019, 19:30 
Vstupné: volné
Foto: galerie z vernisáže Katarína Hudáčinová, Libor Galia; instalace Tomáš Souček ​

Doprovodné akce: 
10. 3., 15:00 komentovaná prohlídka – vstup zdarma 

Ohlasy: 
Česká televize: Zdravý životní styl v MeetFactory
iDnes.cz: Když rouška spíš zdobí než chrání. Zdraví jako součást životního stylu

---
Otevírací doba galerie
otevřeno denně 13:00–20:00