Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

MeetFactory — Prostor pro živé umění //
Galerie. Rezidence. Divadlo. Hudba

Pražská muzejní noc 2018 v MeetFactory

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

9. 6. 19:00

Během Pražské muzejní noci jsme tu pro vás. Druhou červnovou sobotu otevřeme v prostorech MeetFactory dvě výstavy v galeriích MeetFactory a netradičně jednu také v sálu Divadla MeetFactory. Následně se otevřou dveře do prvního patra, kde tvoří rezidenti, jejichž tvorbu představí kurátoři daného programu. Závěr večera bude patřit hudbě. A proběhne to, jako tradičně, zdarma.

Galerie MeetFactory
Stranger Than Paradise – vernisáž
Vernisáž výstavy představující ucelenou prezentaci uměleckých přístupů, které vznikly ve specifickém geopolitickém rámci jihovýchodní Evropy v různých časových kontextech. Výstava seskupuje umělce z různých generací, propojuje přitom etablované či dokonce historické osobnosti výtvarného umění se začínajícimi autory. Společnou charakteristikou prezentovaných děl je přístup umělců odkrýt a prezentovat ryze intimní témata, která jsou zároveň hluboce zakořeněna ve specifických politických, sociálních či ekonomických podmínkách.  

Umělci: Pavel Braila, Jasmina Cibic, Lana Čmajčanin, Tomislav Gotovac, Vlado Martek, Alban Muja, Tanja Ostojić, Mark Požlep
Kurátoři: Tevž Logar, Eva Riebová

Galerie Kostka 
Jimena Mendoza: Lo – vernisáž
Mnohé z vlivů, které utvářely projekt Lo mexické umělkyně Jimeny Mendozy, přímo vychází z literatury, mýtů a kosmovizí, které popisují vznik a řád světa: mýty o Jupiterovi či Diovi a Íó, Semelé a Danaé, přes příběhy o početí Panny Marie nebo Coatlicue (Toci) či Susaně San Juan až k vyprávění o Erótovi a Thanatosovi. Jsou to příběhy, ve kterých je vůle přírody katalyzátorem lidské proměny.

Kurátorka: Eva Riebová
Námět: Jaro Varga
 

Rezidenční program
Komentované prohlídky rezidenčního patra s kurátory programu Lucií Kvočákovou a Piotrem Sikorou. V průběhu večera budou otevřené ateliéry aktuálních rezidentů.
 

Divadlo
Unikátní instalace Andrijany Trpković, která přibližuje dramaturgii a repertoár divadla MeetFactory, bude k vidění v divadelním sále.
 

Hudba
Blanck Mass (UK) (live) – https://blanckmass.bandcamp.com/
NAKED (PL) (live) (SHAPE) – http://shapeplatform.eu/artist/naked/


Vstup: volný

Line-up (časy jsou zatím orientační): 
19:00 Stranger Than Paradise – vernisáž v Galerii MeetFactory 
19:30 Jimena Mendoza: Lo – vernisáž v Galerii Kostka 

21:00 Komentovaná prohlídka rezidenčního patra 
21:30 hudební program