Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

MeetFactory — Prostor pro živé umění //
Galerie. Rezidence. Divadlo. Hudba

Stranger Than Paradise / Podivnější než ráj

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Stranger Than Paradise / Podivnější než ráj

10. 6. - 2. 9. 2018

Výstava Stranger Than Paradise / Podivnější než ráj představí ucelenou prezentaci uměleckých přístupů, které vznikly ve specifickém geopolitickém rámci jihovýchodní Evropy v různých časových kontextech. Ve snaze vyhnout se termínu „balkánská výstava” odpovídajícímu výstavní praxi z období devadesátých let, Stranger Than Paradise sice zaměří pohled na uměleckou tvorbu ze zmíněného regionu, ale spíše než formulaci specifického geo-politického narativu sleduje podmínky produkce.

Výstava seskupuje umělce z různých generací, propojuje přitom etablované či dokonce historické osobnosti výtvarného umění se začínajícimi autory. Společnou charakteristikou prezentovaných děl je přístup umělců odkrýt a prezentovat ryze intimní témata, která jsou zároveň hluboce zakořeněna ve specifických politických, sociálních či ekonomických podmínkách. Jsou to radikální, ale zároveň velmi upřímná umělecká a často také životní rozhodnutí umělců, kteří nepřipouští kompromisy a direktivně oslovují diváka, který vchází do jejich osobního prostoru. Hranice, která odděluje sféru umění a života, je téměř kompletně rozmazána, díky čemuž vzniká umění, které je dokonale upřímné a neúprosně přímočaré.
 

Vystavující: Pavel Braila, Jasmina Cibic, Lana Čmajčanin, Tomislav Gotovac, Vlado Martek, Alban Muja, Tanja Ostojić, Mark Požlep
Kurátoři: Tevž Logar, Eva Riebová
Vernisáž výstavy: 9. 6. 2018 v rámci Pražské muzejní noci 2018 v MeetFactory
Vstupné: volné

Doprovodný program: 
9. 6. Mark Požlep: Stranger Than Paradise – performance, přednáška 
20. 6. Komentovaná prohlídka 
27. 6. Komentovaná prohlídka 

---
Otevírací doba galerie:
pondělí–neděle, 13:00–20:00