Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Výstavní program galerií MeetFactory je zaměřen na současné umělecké tendence. Akcentuje vazby mezi místní uměleckou scénou a významnými zahraničními tvůrci, klade důraz na mezigenerační konfrontaci. Výstavy se pokoušejí přesahovat rámce jednotlivých médií i uměleckých disciplin a reagovat na aktuální témata otevírající řadu filosofických i sociopolitických otázek. Ruku v ruce s vysokými nároky na prezentaci usiluje MeetFactory o vytváření přirozeného, otevřeného prostředí pro setkávání veřejnosti s živým uměním.   

MeetFactory má dva galerijní prostory s vlastní specifickou koncepcí a dramaturgií:
 

Galerie MeetFactory (300 m2)
reprezentuje aktuální domácí i zahraniční uměleckou tvorbu. Galerie poskytuje prostor pro koncepčně vyzrálé a produkčně náročné výstavy uvádějící místní autory do mezinárodního kontextu a obráceně. Díky své velkorysé dispozici umožňuje vystavujícím razantně vstupovat do prostoru, měnit jeho půdorys a celkový charakter. Tím má v českém prostředí unikátní místo. Program Galerie MeetFactory se soustředí zejména na tematické skupinové výstavy, ale také na prezentace rezidentů MeetFactory v dialogu s místními umělci a na hostující kurátorské projekty.  

Galerie Kostka (160 m2)
je zaměřena na samostatné výstavy a projekty uměleckých dvojic či skupin. Galerie slouží jako prostor pro umělecké experimenty a site-specific instalace přímo reagující na netradiční typologii tohoto místa. Je určena zejména nastupující generaci umělců a samostatným projektům rezidentů MeetFactory. Každý rok nabízí MeetFactory polovinu výstavních termínů v tomto prostoru široké výtvarné obci formou otevřené výzvy.  

Kurátorkou je Eva Riebová / eva.riebova@meetfactory.cz.


 


Vybrané výstavní projekty na doplnění výstavního programu pro rok 2019 - Galerie Kostka

V rámci otevřené výzvy na výstavní projekty pro rok 2019 pro prostor Galerie Kostka byly z 253 přihlášených vybrány následující projekty: 

Magdalena Lazar (PL): Broad Daylight, All Night Long

Marie Lukáčová (CZ): Magie v době konjunktury

Litujeme, že jsme z kapacitních důvodů nemohli vybrat více projektů a gratulujeme vybraným autorům!