Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

V březnu 2010 připojila MeetFactory k rezidencím, galerii a divadlu čtvrtou svébytnou dramaturgickou linku – hudbu. 

V akusticky upraveném a špičkovou technikou vybaveném sále s kapacitou až 1000 osob každoročně připravujeme 50 až 70 hudebních produkcí, rozdělených do několika pravidelných i nepravidelných řad. Kontinuální hudební program, zaměřený především na mladé publikum, tak zásadním způsobem rozšiřuje nabídku pražských hudebních klubů. 

Vedle vlastní hudební produkce se MeetFactory za spolupráce s předními českými promotéry pravidelně podílí na cca 40 koprodukčních akcích. Žánrové rozpětí hudební dramaturgie MeetFactory je široké: konají se zde velké koncerty nezávislé světové i domácí scény, pravidelné komunitní a subkulturní produkce (elektronická taneční scéna, hard & heavy etc.), ale i komornější akce s přesahy do žánrů, jako je soudobá vážná hudba, alternativa nebo elektronické experimenty. 

Kromě samostatných koncertů MeetFactory pravidelně spolupracuje s festivaly Lunchmeat, Sperm, Komiksfest nebo Stimul a charitativními organizacemi Amnesty International, Coolich pro Afriku a Česká asociace paraplegiků. 

Bohemian Like You – série představující nové trendy současné světové nezávislé kytarové a elektronické scény, podporující rovněž nejmladší domácí talenty. V letech 2011 a 2012 zde hráli mj. Efterklang, Beach House, Austra, The Black Lips, Tortoise nebo Dan Deacon. 

Kontakt – vystoupení vycházejících zahraničních hvězd a interpretů, kteří hrají v drtivé většině v české premiéře. V roce 2012 MeetFactory uvedla v rámci této série koncerty britské Emiky, amerických The Pains of Being Pure at Heart nebo španělsko-britských Crystal Fighters. 

Nové trendy v taneční hudbě – pravidelné undergroundově taneční parties s domácími i zahraničními producenty a DJs. 

Hudební čaje o páté – akce, zaměřené na mladší publikum (16 – 23 let), kombinují cenově dostupné koncerty s hudebním vzděláváním. 

Trainspotting – doplňková řada DJských večírků bez vstupného, probíhajících ve foyer budovy s výhledem na kolejovou trať či na dvorku za budovou. Tyto dramaturgické linky jsou doplněné o další akce, jako například pravidelné diskotéky na kolečkových bruslích, bleší trhy, studentské beánie apod.

Technické vybavení