Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

René Alejandro Huari Mateus (CO/DE)

Partneři
René Alejandro Huari Mateus (CO/DE)

O umělci:

René žije jako imigrant v Německu již 15 let. Tato doba mu poskytla možnost více porozumět různým lokalitám a tomu, co znamená domov, a jak získává různé podoby. Není jiné víry, než je domov. To ten vede lidi k tomu, aby se bránili, pohybovali, nebo zůstali na místě. Pohyb je na světě pro některé lidi jedinou možností, pro jiné luxusem. Setrvání na místě je pak pro část obyvatel formou vzdoru, pro jiné konformismem. Dialektika naší motivace k pohybu nebo jeho absence je to, co podněcuje jeho zájem o choreografii. René tuto dialektiku materializuje s využitím plodného poetického napětí mezi tancem a choreografií.

Vystudoval chemii, tanec a choreografii. Od roku 2015 studuje magisterský obor choreografie a performance na institutu Aplikovaných divadelních studií v Giessenu. Zde našel prostředí, ve kterém se teoretické základy transformují do touhy pokračovat ve skupinové umělecké tvorbě. René doufá, že v Praze potká lidi, kteří se s ním budou chtít pohybovat a zkoumat živý koncept bratrství.

Musíme najít a obnovit cesty pro kolektivní sociální reprodukci. Historie nás kontaminovala mylnou potřebou vytvářet individualistické subjekty v uzavřené rodině, která po všech ohledech existuje jen za cílem hromadění.

Termín rezidence:  1. 4.–31. 5. 2019